Anne Prettyman Memorial Scenic City Triathlon

Hixson, TN



Place
Bib
Name
Time
Pace
Age
Gender
Gender Place
 

sprint Overall Females

 
1st
 585
ROBYN WILHAM
01:24:59
 
 41
 F
 1
 
 
2nd
 578
LINDSEY KILE
01:28:16
 
 34
 F
 2
 
 
3rd
 553
KATHERINE ELVERD
01:32:57
 
 33
 F
 3
 

sprint Overall Males

 
1st
 572
JACK MCAFEE
01:05:38
 
 33
 M
 1
 
 
2nd
 545
SETH RUHLING
01:07:42
 
 23
 M
 2
 
 
3rd
 542
KENDRICK GIBSON
01:11:31
 
 33
 M
 3
 

sprint Female Masters

 
1st
 543
DIANA STRANGE
01:39:52
 
 48
 F
 6
 

sprint Male Masters

 
1st
 531
NATHAN LAWYER
01:16:43
 
 47
 M
 8
 

sprint Male 19 and under

 
1st
 574
MATTHEW NEWSOM
01:28:06
 
 17
 M
 16
 

sprint Female 20-24

 
1st
 580
EMILIE RICE
01:51:55
 
 23
 F
 17
 

sprint Male 20-24

 
1st
 559
NATHAN HODGES
01:16:03
 
 23
 M
 6
 
 
2nd
 584
ERIC WILKENS
01:24:19
 
 20
 M
 14
 
 
3rd
 564
KYLER TRIPP
01:36:20
 
 20
 M
 24
 

sprint Female 25-29

 
1st
 518
NIKKI RIEMEN
01:42:35
 
 25
 F
 10
 
 
2nd
 546
MARIAH VARNER
01:54:36
 
 25
 F
 20
 
 
3rd
 512
AMELIA WINEINGER
02:01:57
 
 28
 F
 25
 

sprint Male 25-29

 
1st
 588
ALIX FREEMAN
01:15:36
 
 27
 M
 5
 
 
2nd
 510
WILL JONES
01:23:14
 
 27
 M
 13
 
 
3rd
 526
TAYLOR WITT
01:36:15
 
 27
 M
 23
 

sprint Female 30-34

 
1st
 511
CASEY JACOBS
01:55:14
 
 32
 F
 22
 
 
2nd
 590
ANITA GURUNG
02:05:36
 
 32
 F
 28
 

sprint Male 30-34

 
1st
 532
JOSH MORIN
01:13:41
 
 31
 M
 4
 
 
2nd
 581
JAMES DELONG
01:16:19
 
 34
 M
 7
 
 
3rd
 514
JOE MOELLERING
01:42:42
 
 33
 M
 30
 

sprint Female 35-39

 
1st
 576
NATHALIE WODZENSKI
01:34:10
 
 39
 F
 4
 
 
2nd
 561
KELLI SCHWIND
01:39:18
 
 38
 F
 5
 
 
3rd
 533
REBEKAH GILMAN
01:41:23
 
 35
 F
 7
 

sprint Male 35-39

 
1st
 587
KEVIN O'KEEFE
01:29:44
 
 35
 M
 17
 
 
2nd
 529
BARRET HANCOCK
01:55:07
 
 37
 M
 42
 
 
3rd
 513
JOHN NUNN
02:14:36
 
 35
 M
 46
 

sprint Female 40-44

 
1st
 575
LAURA PORTER
01:43:37
 
 40
 F
 13
 
 
2nd
 556
TAMARA EDWARDS
01:48:07
 
 42
 F
 16
 
 
3rd
 583
DAWN BRADLEY
02:08:52
 
 42
 F
 29
 

sprint Male 40-44

 
1st
 555
ANDY SMITH
01:19:19
 
 40
 M
 10
 
 
2nd
 549
DOUGLAS KERNS
01:20:14
 
 42
 M
 11
 
 
3rd
 544
JAY BRODIE
01:29:51
 
 44
 M
 18
 

sprint Female 45-49

 
1st
 503
TAMMY JACKSON
01:41:25
 
 47
 F
 8
 
 
2nd
 548
LESLIE KERNS
01:43:11
 
 46
 F
 11
 
 
3rd
 552
LAURIE GRANT
01:43:18
 
 46
 F
 12
 

sprint Male 45-49

 
1st
 547
RODDY HENDERSON
01:26:11
 
 48
 M
 15
 
 
2nd
 517
CHRIS PHILLIPS
01:31:47
 
 46
 M
 20
 
 
3rd
 522
DAVID STORM
01:40:09
 
 46
 M
 27
 

sprint Female 50-54

 
1st
 566
DEBORAH CARTER
02:02:45
 
 54
 F
 27
 

sprint Male 50-54

 
1st
 562
MIKE STACKS
01:16:50
 
 52
 M
 9
 
 
2nd
 508
PATRICK WORTMAN
01:30:08
 
 53
 M
 19
 
 
3rd
 516
SCOTT GILL
01:34:29
 
 52
 M
 21
 

sprint Male 55-59

 
1st
 567
RICK VEST
01:21:54
 
 55
 M
 12
 
 
2nd
 551
MICHAEL HICKS
01:36:32
 
 55
 M
 25
 
 
3rd
 515
TIM HARWOOD
01:52:07
 
 55
 M
 40
 

sprint Male 60-64

 
1st
 586
DAVID SMITH
01:52:52
 
 63
 M
 41