Toggle navigation
Log In
|
Sign Up
Log In
|
Sign Up
Anne Prettyman Memorial Scenic City Triathlon - Canceled
Hixson, TN
About
Participants
Teams
Results
Photos
Awards
Contact
Register Now
Race Awards
Year:
2019
2018
2017
2016
Race:
Scenic City Triathlon
Relay
:
All
Male
Female
Age Group:
All Ages
19 and under
20-24
25-29
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
70 and up
No age
Place
Bib
Name
Time
Pace
Age
Place
sprint Overall Females
1st
585
ROBYN WILHAM
01:24:59
41
F
1
2nd
578
LINDSEY KILE
01:28:16
34
F
2
3rd
553
KATHERINE ELVERD
01:32:57
33
F
3
sprint Overall Males
1st
572
JACK MCAFEE
01:05:38
33
M
1
2nd
545
SETH RUHLING
01:07:42
23
M
2
3rd
542
KENDRICK GIBSON
01:11:31
33
M
3
sprint Female Masters
1st
543
DIANA STRANGE
01:39:52
48
F
6
sprint Male Masters
1st
531
NATHAN LAWYER
01:16:43
47
M
8
sprint Male 19 and under
1st
574
MATTHEW NEWSOM
01:28:06
17
M
16
sprint Female 20-24
1st
580
EMILIE RICE
01:51:55
23
F
17
sprint Male 20-24
1st
559
NATHAN HODGES
01:16:03
23
M
6
2nd
584
ERIC WILKENS
01:24:19
20
M
14
3rd
564
KYLER TRIPP
01:36:20
20
M
24
sprint Female 25-29
1st
518
NIKKI RIEMEN
01:42:35
25
F
10
2nd
546
MARIAH VARNER
01:54:36
25
F
20
3rd
512
AMELIA WINEINGER
02:01:57
28
F
25
sprint Male 25-29
1st
588
ALIX FREEMAN
01:15:36
27
M
5
2nd
510
WILL JONES
01:23:14
27
M
13
3rd
526
TAYLOR WITT
01:36:15
27
M
23
sprint Female 30-34
1st
511
CASEY JACOBS
01:55:14
32
F
22
2nd
590
ANITA GURUNG
02:05:36
32
F
28
sprint Male 30-34
1st
532
JOSH MORIN
01:13:41
31
M
4
2nd
581
JAMES DELONG
01:16:19
34
M
7
3rd
514
JOE MOELLERING
01:42:42
33
M
30
sprint Female 35-39
1st
576
NATHALIE WODZENSKI
01:34:10
39
F
4
2nd
561
KELLI SCHWIND
01:39:18
38
F
5
3rd
533
REBEKAH GILMAN
01:41:23
35
F
7
sprint Male 35-39
1st
587
KEVIN O'KEEFE
01:29:44
35
M
17
2nd
529
BARRET HANCOCK
01:55:07
37
M
42
3rd
513
JOHN NUNN
02:14:36
35
M
46
sprint Female 40-44
1st
575
LAURA PORTER
01:43:37
40
F
13
2nd
556
TAMARA EDWARDS
01:48:07
42
F
16
3rd
583
DAWN BRADLEY
02:08:52
42
F
29
sprint Male 40-44
1st
555
ANDY SMITH
01:19:19
40
M
10
2nd
549
DOUGLAS KERNS
01:20:14
42
M
11
3rd
544
JAY BRODIE
01:29:51
44
M
18
sprint Female 45-49
1st
503
TAMMY JACKSON
01:41:25
47
F
8
2nd
548
LESLIE KERNS
01:43:11
46
F
11
3rd
552
LAURIE GRANT
01:43:18
46
F
12
sprint Male 45-49
1st
547
RODDY HENDERSON
01:26:11
48
M
15
2nd
517
CHRIS PHILLIPS
01:31:47
46
M
20
3rd
522
DAVID STORM
01:40:09
46
M
27
sprint Female 50-54
1st
566
DEBORAH CARTER
02:02:45
54
F
27
sprint Male 50-54
1st
562
MIKE STACKS
01:16:50
52
M
9
2nd
508
PATRICK WORTMAN
01:30:08
53
M
19
3rd
516
SCOTT GILL
01:34:29
52
M
21
sprint Male 55-59
1st
567
RICK VEST
01:21:54
55
M
12
2nd
551
MICHAEL HICKS
01:36:32
55
M
25
3rd
515
TIM HARWOOD
01:52:07
55
M
40
sprint Male 60-64
1st
586
DAVID SMITH
01:52:52
63
M
41