Toggle navigation
Log In
|
Sign Up
Log In
|
Sign Up
Anne Prettyman Memorial Scenic City Triathlon - Canceled
Hixson, TN
About
Participants
Teams
Results
Photos
Awards
Contact
Register Now
Race Awards
Year:
2019
2018
2017
2016
Race:
Scenic City Triathlon
Relay
:
All
Male
Female
Age Group:
All Ages
19 and under
20-24
25-29
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
70 and up
No age
Place
Bib
Name
Time
Pace
Age
Place
Sprint Overall Females
1st
289
ROBYN WILHAM
01:18:37
41
F
1
2nd
274
CONNIE ROBERTS
01:25:29
51
F
2
3rd
290
KRISTEN CURTIS
01:26:12
42
F
3
Sprint Overall Males
1st
240
ZACK JORDAN
01:10:19
23
M
1
2nd
299
JOHN SILLERY
01:11:22
45
M
2
3rd
272
MIKE STACKS
01:13:34
52
M
3
Sprint Female Masters
1st
300
TAMARA EDWARDS
01:37:15
41
F
8
Sprint Male Masters
1st
237
NATHAN LAWYER
01:16:54
46
M
5
Sprint Female 19 and under
1st
256
FRANKY ONLEY
01:33:17
17
F
6
2nd
204
GRACIE RAY
02:14:00
13
F
30
Sprint Male 19 and under
1st
293
ERIC WILKENS
01:18:28
19
M
6
Sprint Female 20-24
1st
268
MARIAH Varner
01:47:30
24
F
19
Sprint Male 20-24
1st
261
JONAH HALL
01:51:53
21
M
39
Sprint Male 25-29
1st
308
ALEXANDER WEIR
01:30:58
25
M
22
2nd
297
THOMAS ROLLINS
01:38:12
29
M
27
3rd
295
KENDAL CLAWSON
01:40:38
25
M
29
Sprint Female 30-34
1st
298
MARY KELLY
01:29:12
30
F
4
2nd
278
MARY PATTERSON
01:39:15
33
F
10
Sprint Male 30-34
1st
266
JAMES DELONG
01:14:38
34
M
4
2nd
286
JEFF CARLTON
01:19:38
31
M
7
3rd
225
STEWART SMITH
01:20:01
34
M
8
Sprint Female 35-39
1st
285
NATHALIE WODZENSKI
01:30:25
38
F
5
2nd
257
ALLIE FINCHER
01:40:15
38
F
14
3rd
282
STEPHANIE DILLARD
01:43:14
35
F
17
Sprint Male 35-39
1st
302
BRIAN WIEHN
01:21:16
36
M
10
2nd
258
FORREST TAYLOR
01:22:16
37
M
15
3rd
222
Bradley Smith
01:27:05
38
M
17
Sprint Female 40-44
1st
284
CYNDI MATHENY
01:39:15
42
F
11
2nd
209
TORY NICHOLSON
01:40:01
41
F
12
3rd
212
CHRISTINA PARKHURST
01:47:12
40
F
18
Sprint Male 40-44
1st
264
TONY TODD
01:41:46
41
M
33
2nd
296
KERRY NUNLEY
01:43:36
43
M
35
3rd
207
KEVIN RAY
02:19:23
41
M
45
Sprint Female 45-49
1st
236
CAMMIE HUNT
01:39:03
45
F
9
2nd
279
TAMATHA FARROW
01:40:13
45
F
13
3rd
303
BRITTA RUSK
01:40:37
48
F
15
Sprint Male 45-49
1st
214
GREG BAUER
01:21:23
45
M
11
2nd
276
CHRIS PHILLIPS
01:29:02
45
M
20
3rd
311
MICHAEL COOK
01:36:55
48
M
26
Sprint Female 50-54
1st
241
ANGELA WILLIAMS
01:52:59
50
F
24
Sprint Male 50-54
1st
216
THOMAS MARSHALL
01:21:34
54
M
13
2nd
223
PATRICK WORTMAN
01:24:16
53
M
16
3rd
239
SCOTT JORDAN
01:28:30
51
M
19
Sprint Female 55-59
1st
232
SUZY FINDLEY
01:48:07
55
F
21
2nd
275
JANICE WYCHERLEY
02:09:15
57
F
28
Sprint Male 55-59
1st
242
PAUL MUHS
01:21:40
55
M
14
2nd
259
SAM CASH
01:30:28
57
M
21
3rd
234
RICK PETERS
01:31:59
57
M
24
Sprint Female 60-64
1st
316
CATHY GRACEY
02:04:00
62
F
27
Sprint Male 60-64
1st
219
PAUL GIGLIOTTI
01:21:30
60
M
12
2nd
277
WAYNE PATTERSON
01:31:19
60
M
23
3rd
246
ROBERT BENGE
01:41:17
61
M
31
Sprint Male 70 and up
1st
291
CLARK GRIFFITH
01:53:20
74
M
40
2nd
288
KEN POWELL
02:01:35
76
M
44